Door naar:
Hier had uw reclameboodschap kunnen staan.' Een voorbeeld afbeelding

Info: edcon@welsteil.nl


circuit

tijdschema


RB21

RB21.

Nu gaat het erom spannen! Is Max getergd genoeg? Zijn de afstellingen van zijn auto nu optimaal en zijn de weersomstandigheden positief? Zijn snelheid ten opzichte van Ferrari is competitief, dus minimaal derde zit er in. Met een beetje geluk is zelfs de 2e plaats mogelijk.
Wil Max zijn wereldkampioenschap in 2025 voortzetten dan moet hij wel alle volgende races winnend afsluiten, in theorie is dat nog mogelijk. Nu Max heeft toegezegd in 2026 bij RB te blijven zal ook de doorontwikkeling van van de RB21 aan zijn wensen door kunnen gaan.
Eerste training:
Deze training verliep voor Max belabberd. Hij reed de 9e tijd terwijl Hadjar in zijn Racing Bulls de 4e tijd op de klok zette.
Tweede training:
Ook hier kon Max geen potten breken. Hij reed de 14e tijd. Ook nu was Hadjar sneller met de 8e tijd. Zelfs Yuki was als 9e sneller. Nee, het lijkt wederom zijn race niet te worden.
Derde training:
Hier begint Max een stuk vlotter dan gisteren, maar.......na dik driekwartier is hij maar liefst 1,2 sec. trager dan de McLarens(!). Die 1,2 sec. scheelt 12 plaatsen! De top drie blijft onveranderd t.o.v. de twee vorige trainingen. Hamilton rijdt de vierde tijd. Het zijn toch echt de McLarens en de Ferrari's die de dienst uitmaken. Met Max zijn 12e tijd lijkt een goede kwalificatie er niet in te zitten. Yuki Tsunoda blijft op de 19e tijd steken. Een peptalk van de nieuwe teambaas Laurent Mekies zet geen zoden aan de dijk.
Kwalificatie:
Q1: Tsunoda eruit, Max op 13 en ja,ja, Hadjar op 3. Q2: Max redt het net en Hamilton niet. De beide Racing Bulls zijn door naar Q3. Q3: Max komt niet verder dan de 8e tijd. LeClerc op pole en de Racing Bulls op 9 en 10.

RACE:
Buienkans halverwege de race. Is dat in het voordeel van Max of is dat een achterhaalde stelling? Geen beste start voor Max, hij verliest een plaats en zakt terug naar 9. Maar corrigeert dit direct en pakt gelijk Stroll - naar 7. LeClerc ruim aan kop met daarachter Piastri- Russell en Norris, dan een hele tijd niets en daarna Alonso direct gevolgd door Bortoleto en Max. Max kan Bortoleto echter niet inhalen en zit klem. Ronde 18 Max wisselt naar de harde band. De voorste 4 kunnen pitten zonder veel plaatsen in te leveren. Max daarentegen kwam achteraan het veld de baan weer op maar zit inmiddels in ronde 25 op de 12e plek en achter Hamilton. Ronde 30 Hamilton in de bocht ingehaald en op jacht naar Hadjar. De inhaalactie van Max op Hamilton roept vragen op bij de stewards want Hamilton werd door Max van de baan gedrukt.LeClerc in gevecht met Piastri om plaats 1.
Ronde 39 Max rijdt op plaats 8 zoals hij begon.
Ronde 40 Alonso maakt zijn enoge stop en komt achter Max de baan weer op. Ronde 43 Max op 5 maar moet nog een keer de pits in. Ronde 46 Russell maakt pitsstop en komt voor Max de baan weer op met nog 23 sec. voorsprong. Dat haalt Max niet meer in, dunkt me. In ronde 50 maakt Max een pitsstop en komt als 9e weer terug.Lawson, Stroll en Bortoleto voor zich, moet hij toch kunnen pakken.
Ondertussen rijden Norris, LeClerc en Piastri in die volgorde aan kop. Ronde 58 Norris en Piastri strijden om de winst.LeClerc heeft gelost.
Het lukt Max niet om Lawson in te halen dat zal betekenen dat hij als 9e finisht. Wel een blamage. Laatste ronde. Dat voorkomt dat Max op een ronde wordt gezet door Norris en Piastri.
Norris wint daarna Piastri en Russell. Max 9e.

Blauw = voorspelling. Zwart = definitief.

Eerste training:

1.Russell-Norris
2.Max- Piastri
3.Piastri -LeClerc.

Tweede training:

1.Norris - Norris
2.Piastri -Piastri
3.Max - LeClerc.

Derde training:

1.Norris-Piastri
2.Piastri-Norris
3.Max - LeClerc.

Kwalificatie

Q1-Norris-Piastri-Russell = Piastri-Alons-Hadjar.

Q2-Norris-Piastri-LeClerc = Norris-Piastri-Stroll.

Q3-Max-LeClerc-Piastri = LeClerc-Piastri-Norris.

RACE

1. Norris; - Norris

2. Piastri; - Piastri

3 Max. - Russell.




Zie de onderstaande resultaten/prognose.

................

Resultaten/prognose